"NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA" - Apie mus

Lietuviškai | English | Русский
Molėtų raj.
Inturkės seniūnija
Bučeliškės km., Bučeliškės 16
33166 Molėtų raj., Lietuva
8-383-52092
El. paštas: info@nugaletojuakademija.lt
NAUJIENOS Apie mus PARTNERIAI
PATALPINTA: 2019 12 19
Bendruomenę aplankė kun. egzorcistas Arnoldas Valkauskas.
plačiau
PATALPINTA: 2019 09 19 

LPF "Nugalėtojų akademija" sveikina Jus su artėjančiomis šv. Velykomis. plačiau
naujienų archyvas
Priklausomybės ligų reabilitacijos centras „NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA“ buvo įsteigtas 1992 metais LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu prie Lietuvos AIDS centro ir tapo pirmuoju Lietuvoje narkomanų reabilitacijos centru. Pirmieji imlūs naujovėms ir iniciatyvūs darbuotojai neturėjo supratimo kas yra narkomanas ir kokiais darbo metodais reabilitacijos centre jie turėtų vadovautis. Viena vertus, patirties neturėjimas buvo mūsų trūkumas, bet kartu ir didelis privalumas, nes tuo metu kūrėme analogų Lietuvoje neturinčią priklausomybės ligų gydymo įstaigą. Mūsų centro psichologai, psichiatrai, socialiniai darbuotojai ir konsultantai darbo patirties ir įgūdžių sėmėsi stažuodamiesi Rygos DAYTOP, Lenkijos MONAR, Švedijos HASSELA, Italijos SAN PATRIGNANO ir kituose pasaulyje garsiausiuose reabilitacijos centruose. Nuoširdžiai ir sunkiai dirbome vardan mūsų centro, kūrėme jį, neišvengiamai darėme klaidas bei mokėmės iš jų ir nepaisant visų sunkumų bei kliūčių bendromis pastangomis žengėme į priekį. Po 4 atkaklaus darbo metų pasiekėme pirmąjį rezultatą - mūsų pacientė, mergina iš Klaipėdos, baigė pilną reabilitacijos kursą ir įsidarbino Klaipėdos priklausomybės ligų centre, kuriame sėkmingai dirba jau 21 metus.

1997 m. „NUGALĖTOJŲ AKADEMIJOS“ centro specialistai naudodamiesi sukaupta darbo patirtimi parengė leidinį „Ilgalaikės-psichologinės narkomanų reabilitacijos metodinės rekomendacijos“. Šias rekomendacijas recenzavo ir patvirtino LR sveikatos apsaugos ministerijos, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai. Iki šiol tai yra vienintelis leidinys lietuvių kalba apibrėžiantis priklausomybės ligų reabilitacijos centro uždavinius, darbo metodus, vidaus tvarką ir kt.

Bėgant laikui, „NUGALĖTOJŲ AKADEMIJOS“ darbuotojai profesiškai augo ir tobulėjo tiek praktiniame darbe su pacientais, tiek kuriant priklausomybės ligų gydymo metodikas. 2006 metais mūsų organizacija laimėjo ES socialinio fondo agentūros finansuojamą „EQUAL“ trejų metų trukmės projektą ir sukūrė bei išleido kompleksinio priklausomybių gydymo metodiką, apimančią paciento motyvaciją gydymuisi, bei jos formavimą, detoksikacijos, reabilitacijos ir integracijos į visuomenę fazes. Ši metodika buvo išbandyta praktikoje ir parodė puikius rezultatus.

Galime pasidžiaugti, kad pilną reabilitacijos kursą baigę mūsų pacientai ne tik išmoko blaivaus gyvenimo įgūdžių, bet čia įgytas žinias įgyvendino praktikoje. 4 iš jų įkūrė naujus, savarankiškus reabilitacijos centrus ir sėkmingai jiems vadovauja.

Mūsų specialistai aktyviai bendradarbiauja su įvairiomis valstybės ir savivaldybių institucijomis: LR Seimu, LR sveikatos apsaugos ministerija, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija, narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu, teisėtvarka, probacijos tarnyba, darbo birža, savivaldybėmis ir seniūnijomis, potencialiais darbdaviais.

2010 metais LR sveikatos apsaugos ministerijai priėmus sprendimą reorganizuoti Lietuvos AIDS centrą, „NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA“ atsiskyrė nuo minėtos organizacijos ir tapo savarankiška institucija - Labdaros ir Paramos fondu „NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA“.

2012 metais iš Vilniaus išsikėlėme į Molėtus, kadangi Lietuvos vyriausybė parodė didelį pasitikėjimą mūsų organizacija ir skyrė erdvias 1500 kv.m. patalpas esančias Labanoro regioniniame parke ant Siesarties ežero kranto. Patys savo jėgomis atlikę kapitalinį remontą šiuo metu galime džiaugtis puikiomis buitinėmis sąlygomis bei nuostabia mus supančia gamta.

Sukaupę 26 metų patirtį ir toliau tęsiame sunkų, bet įdomų ir vartojantiems žmonėms gyvybiškai svarbų darbą.REMĖJAI
 

 
mus taip pat galite rasti socialinio tinklo facebook profilyje:
Nugalėtojų akademija
  © 2019 "NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA". Visos teisės saugomos.